Archiwum

Finały Mistrzostw Polski Juniorów Starszych

11/03/2013
W dniach 13-17 marca w Sopocie odbędą się finały Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Województwo Mazowieckie reprezentować będą dwa zespoły: KS Rosa Sport Radom i MKS Polonia Warszawa. Oba te zespoły wraz z MKS Dabrowa Górniczą i Wilkami Morskimi Szczecin trafiły do grupy B.

W grupie A występować będą zespoły:WKK Wrocław, GTK Gdynia, Trefl Sopot i Basket Junior Poznań

W grupie A faworytem jest zespół gospodarzy Trefl Sopot, w którym występują zawodnicy z PLK, natomiast o drugie miejsce premiowane wyjściem do czołowej czwórki powinny walczyć wszystkie pozostałe zespoły.

Grupa A jest bardzo wyrównana i dwa zespoły z pośród czterech, które mają aspiracje medalowe będą musiały zagrać o miejsca 5-8.

W grupie B faworytem do wyjścia z pierwszego miejsca jest zespół z Dąbrowy Górniczej, w której składzie jest kilku graczy z zespołu pierwszoligowego. Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek w pierwszym dniu turnieju pomiędzy Rosą Sport a Polonią Warszawa. W meczach strefowych lepiej zaprezentowali się zawodnicy z Rosy ,którzy zwyciężyli w Radomiu 78-50, natomiast w Warszawie był wynik 88-81 na korzyść Polonistów. Różnica punktowa i doświadczenie graczy wyniesione z rozgrywek drugoligowych przemawiają na korzyść zespołu Rosy Sport Radom. Nie można lekceważyć również zespołu ze Szczecina ,w którego składzie znajdują się zawodnicy z doświadczeniem na parkietach drugoligowych.

Terminarz Turnieju Finałowego MP U-20


Polecamy