Archiwum

Miniklinika Coach-Mentor-Lider!

25/04/2014

Athletes In Action i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach serdecznie zapraszają na otwartą miniklinikę Coach-Mentor-Lider!

Miejsce: ul.Staszica 2, Łomianki (Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe)

Termin: Poniedziałek 05.05, godz.18.00-22.00

Wstęp Wolny!

Chętnych słuchaczy prosimy o potwierdzenie przybycia poprzez sms na numer telefonu 665 800 755 lub pocztą e-mail: and1papi@hotmail.com

Program

 

Praktyka:

 

18:00-20:00 Dick Helm i Roman Skrzecz - Better Basketball Dynamic Defense

 

- trenerzy podzielą się kilkoma spostrzeżeniami w temacie obrony indywidualnej i zespołowej. Wykład w głównej mierze będzie opierał się o materiał "Better Basketball Dynamic Defense"- programu, który Dick Helm oraz Rick Torbett (założyciel Better Basketball)opracowali wspólnie, aby ubogacić warsztat trenerski, zwracając uwagę na kilka istotnych szczegółów dotyczących nauczania obrony.

20:10-21:50 Wykład teoretyczny trenera Helma"Najpierw rzeczy najważniejsze"- większość trenerów/liderów zmaga się w zarządzaniu osobistym czasem. Niektórzy, chcieliby, aby doba miała 25 godzin, aby zdążyć pozałatwiać wszystkie pilne sprawy. Wykład Dicka Helma poruszy kilka istotnych aspektów podejmowania właściwych decyzji i znajdowania równowagi pomiędzy tym co pilne a ważne.21.00- 21:45 Panel dyskusyjny dla chętnych- Jak zachęcić i zniechęcić współczesną młodzież do grania w basket?wolna wymiana myśli i spostrzeżeń, dla jednych temat rzeka, a dla innych być może świetna okazja, żeby przyjść, posłuchać i zabrać coś dla siebie.

Wykładowcy:

Dick Helm - wieloletni asystent Lenny'ego Wilkensa, jednego z najlepszych trenerów w historii NBA Pracował m.in. w takich zespołach jak Seattle Supersonics, Cleveland Cavaliers, Atlanta Hawks, Toronto Raptors, New York Knicks, a ostatnio Miami Heat. Miał zaszczyt prowadzić drużynę Wschodu podczas weekendu All Star Game, gdzie współpracował z takimi zawodnikami jak Michael Jordan, Scottie Pippen czy Shaquilee O'Neal. Helm za swoje zasługi dla koszykówki został uhonorowany miejscem na trenerskim "Holu Sław" w Stanie Illinois.

Roman Skrzecz- trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach oraz Koordynator Szkolenia pionu żeńskiego PZKosz. W zeszłym roku wywalczył z U-18 awans do Dywizji A. Przez wiele lat prowadził kadry narodowe na wszystkich poziomach od U16 do U20. Asystent trnenera Krzysztofa Koziorowicza w reprezentacji kobiet seniorek. Największe sukcesy: Wicemistrzostwo Europy U20 w 2005 roku. Jako asystent trenera Remigiusza Kocia w 2000 roku brązowy medal ME Juniorek. Przez 2 lata między 2007 i 2008 roku główny trener Lotosu Gdynia, z którym dwukrotnie zdobywał Wicemistrzostwo Polski.

 

 


Polecamy