Archiwum

Podsumowanie weekendu - Pierwsza Liga [1]

29/10/2014

Zapraszamy do krótkiego opisu poczynań mazowieckich drużyn w rozgrywkach pierwszej ligi PZKosz.

1LM

 

Astoria Bydgoszcz - Znicz Basket Pruszków 83:57

 

Pruszkowski zespół nieco niespodziewanie przegrał z młodą drużyną z Bydgoszczy aż 83:57. Znicz Basket podtrzymuje swoją niemoc na wyjazdach. Najwięcej punktów dla pruszkowian zdobyli Adam Kaczmarzyk 16 i Romek Janik 11

 

Legia Warszawa - GKS Tychy 75:76

 

Rozgrywająca mecze na Wilanowie Legia nie zdołała podtrzymać swojej, trwającej od 22 spotkań bez porażki w Warszawie. W końcówce po punktach Łukasza Wilczka legioniści prowadzili dwoma punktami, pozwolili jednak na celny rzut trzypunktowy GKSowi. Próba wejścia pod kosz Wilczka zakończyła się niecelnym rzutem i to goście cieszyli się z jednopunktowego zwycięstwa. Najwięcej punktów dla Legii zdobyli Mateusz Bierwagen 20, Arek Kobus 16 i Michał Aleksandrowicz 14.

 

Sokół Łańcut - SKK Siedlce 92:69

 

Drużyna z Siedlec wyraźnie uległa w Łańcucie Sokołowi i jako jedyna pozostaje bez zwycięstwa w pierwszej lidze. Najwięcej punktów dla SKK: Rafał Sobiło 15.

 

ACK UTH Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 75:90

 

Rezerwy ekstraklasowej Rosy Radom przegrały z Liderem z Krosna i nadal pozostają z jednym zwycięstwem w sezonie 2014/2015. Najwięcej punktów zdobył Damian Jeszke - 13.

 

 

1LK

 

Dekorex Pabianice - AZS UW 55:63

 

Po ciekawym meczu i zdecydowanie wygranej czwartej kwarcie AZS UW pokonał Dekorex Pabianice różnicą 8 punktów. Dla akademiczek 23 punkty zdobyła Monika Radomska.

 

Politechnika Gdańska - Mon-Pol Płock 79:56

 

Drużyna z Płocka wyraźnie przegrała w Gdańsku z Politechniką. Płocczankom nie pomogła świetna postawa Sylwii Janas, która zaliczyła double-double (15 Punktów i 13 zbiórek).

 

AZS UG - SMS Pzkosz Łomianki 58:64

 

Dobry początek sezonu kontynuuje drużyna SMS Pzkosz Łomianki. Z bilansem 4-1 są w czołówce grupy A pierwszej ligi kobiet. Bardzo dobry mecz rozegrała Jowita Ossowska, która na początku roku była MVP Mistrzostw Polski Juniorek, zdobywając 14 punktów i 12 zbiórek.

 

SKK Polonia Warszawa -VBW GTK Gdynia 55:68

 

Pierwszy mecz na własnym parkiecie przegrała drużyna SKK Polonia Warszawa. Stołecznej drużynie nie wystarczyło 21 punktów i 14 zbiórek Moniki Maj.

 


Polecamy