Archiwum

Final Six Pucharu Polski Kobiet z AZS Uniwersytet Warszawski

14/01/2015

Od 23 do 25 stycznia w Artego Arenie w Bydgoszczy zostanie rozegrany turniej Final Six Pucharu Polski Kobiet, weźmie w nim udział drużyna AZS Uniwersytet Warszawski.

W turnieju wystąpią dwa zespoły reprezentujące Tauron Basket Ligę Kobiet w Eurolidze, czyli mistrzynie Polski Wisła Can-Pack Kraków oraz Energa Toruń. W Final Six nie zabraknie także organizatorów, czyli Artego Bydgoszcz. Do tych drużyn dołączą CCC Polkowice i KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. jako dwie ekipy będące najwyżej w tabeli po 11. kolejce rozgrywek (poza wymienionymi wcześniej). Zespołem z I ligi, uzupełniającym tę stawkę, została drużyna AZS Uniwersytet Warszawski.

 

Pierwszego dnia Final Six odbędą się dwa spotkania, bez udziału drużyn euroligowych. Wisła Can-Pack i Energa dołączą do stawki w sobotę. Wszystkie te mecze będą dostępne w formie transmisji internetowych na basketligakobiet.pl. W niedzielę 25 stycznia 2015 r. rozegrany zostanie wielki finał Pucharu Polski Kobiet. Transmisja o godz. 14.00 w TVP Sport.

 

W poniedziałek w siedzibie Polskiego Związku Koszykówki odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych turnieju, dzięki czemu poznaliśmy dokładny terminarz Final Six.

 

Terminarz Final Six Pucharu Polski Kobiet:

Piątek, 23 stycznia

godz. 17.00 A1 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice
godz. 19.30 A2 Artego Bydgoszcz - AZS Uniwersytet Warszawski

Sobota, 24 stycznia

godz. 16.00 Zwycięzca A1 - Wisła Can-Pack Kraków
godz. 18.30 Zwycięzca A2 - Energa Toruń

Niedziela, 25 stycznia

godz. 14.00 - Finał Pucharu Polski Kobiet (transmisja w TVP Sport)

 


Polecamy