Archiwum

Polibuda 2013 mistrzem Warszawy 3x3

29/09/2011
17. września na boiskach przy Agrykoli odbyły się Mistrzostwa Warszawy w Koszykówce Ulicznej 3x3. Po niezwykle emocjonującym finale tytuł zdobyła drużyna Polibuda 2013.

 

W turnieju od samego rana przy sporym tłumie kibiców w mistrzostwach Warszawy rywalizowało 13 zespołów podzielonych na 3 grupy po 4-5 zespołów. Później najlepsi awansowali do ćwierćfinałów, półfinałów i finału.

W pierwszym półfinale zawodnicy Polibuda 2013 pokonali 15:8 Dzikie Węże, zaś Michael Ansley Fanclub po dramatycznym pojedynku wygrał 13:12 z Na Kolana. Równie wiele dramaturgii dostarczył nam finał w którym Michael Ansley i spółka przegrali 11:12 z Polibudą 2013. W meczu pocieszenia o trzeci plac Na Kolana wygrali 11:8 z Dzikimi Wężam. Do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Łodzi przy C.H. Manufaktura awansowały trzy najlepsze ekipy.

Przy okazji mistrzostw odbyło się wiele atrakcji. Fani mogli zobaczyć m.in. stojący na niezwykle wysokim poziomie konkurs wsadów, który wygrał doskonale znany na ulicznych boiskach Emil "Slash" Olszewski. Również konkurs rzutów za 3 stał na wysokim poziomie, a wygrał go Michał Sosin, który w finale trafił 9 z 10 prób!

To jednak nie koniec atrakcji - po turnieju wszyscy jego uczestnicy zostali zaproszeni na afterparty w klubie 1500 m2, co zostało okrzykniętą zdecydowanie najlepszą klubową imprezą tego wieczoru w Warszawie.

Za tydzień kolejne turnieje - w Poznaniu do rywalizacji staną 24.09, zaś dzień później o awans do ogólnopolskiej fazy powalczą w Gdańsku. Trzeba jednak podkreślić, że warszawska impreza stała zdecydowanie na najwyższym poziomie ze wszystkich dotychczasowych, a swoją obecnością uhonorował ją m.in. były zawodnik NBA i mistrz Polski Michael Ansley.

Końcowa kolejność:

1. Polibuda 2013: Radosław Bzoma, Radosław Kwapiszewski, Sebastian Szlauzys i Karol Trocewicz

2. Michael Ansley Fanclub: Michael Ansley, Aleksander Ilczuk, Michał Kuśmierz, Marcin Szafrański

3. Na Kolana: Michał Adamski, Grzegorz Kwiatkowski, Rafał Mudant, Arek Łęczycki

 


Polecamy