Archiwum

Wszyscy Zagrali dla Patryka

19/02/2012
Zdobywca Super Pucharu Polski Polpharma Starogard Gdański lepsza od Znicza Basket Pruszków w charytatywnym meczu pod hasłem Wszyscy Gramy dla Patryka! Podopieczni Wojciecha Kamińskiego wygrali 89:66.Wszystkie pieniądze zebrane podczas tego spotkania przeznaczone będą na rzecz leczenia chorego Patryka.

Rozpoczynającą mecz piłkę zgodnie z tradycją podrzucił prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, który w towarzystwie licznie przybyłych gości obejrzał całe zawody.
Przewaga bardziej doświadczonych przyjezdnych zaznaczyła się w trzeciej kwarcie. Polpharma trafiła wówczas kilka rzutów z dystansu, wykazała się też większą siłą fizyczną w polu trzech sekund. W tym czasie trener Znicza Basket mocno rotował składem, wpuszczając na boisko wszystkich zgłoszonych do meczu zawodników. Na moment na parkiecie pojawił się też lekko kontuzjowany Adrian Suliński, który mimo problemów z łydką sam poprosił szkoleniowca o zmianę.
Najwięcej punktów dla Polpharmy uzyskał kapitan Grzegorz Arabas (20). Wśród gospodarzy równie skuteczny był doświadczony Dominik Czubek, który trafił siedem rzutów za trzy punkty.
Przerwy w spotkaniu wypełniły koleżanki i koledzy Patryka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Oprócz ?Super Dwójki" i ?Małej Super Dwójki" na parkiecie hali Znicza zaprezentowali się tancerza tańca towarzyskiego z ?Dance Impertium". Z okazji charytatywnego meczu odbyła się też sprzedaż pamiątkowych gażdżetów przekazanych na ręce pani dyrektor szkoły podstawowej numer 2 przez znanych sportowców. Wielkim sercem wykazali się przyjaciele Patryka, którzy za koszulkę Nottingham Forest Radka Majewskiego zapłacili rodzicom Patryka 2 tysiące złotych. Kilka chwil po zakupie koszulki darczyńcy trykot przekazali Patrykowi, życząc mu przy okazji szybkiego powrotu do zdrowia.
Cały czas do nabycia są jeszcze inne przedmioty przekazane przez znanych sportowców. W tej chwili koszulka gwiazdy Borussii Dortmund i reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego kosztuje już 3 tysiące złotych. Za bluzę i koszulkę reprezentacji Polski w siatkówce trzeba zaś zapłacić po 500 złotych. Wszystkich zainteresowanych zakupem wymienionych gażdżetów prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową nr 2 w Pruszkowie (sp2prusz@sp2.pruszkow.ids.pl lub telefonem 22 758 79 74). Wkrótce przedmioty zostaną też wystawione na aukcji internetowej. Więcej szczegółów na stronie internetowej zniczbasket.com.
Wielkim sercem wykazali się zresztą wszyscy ludzie, którzy tego dnia zdecydowali się przyjść na halę Znicza w Pruszkowie. Szacunkowa kwota zebrana ze sprzedaży okolicznościowych cegiełek wynosi około 18 tysięcy złotych. Cała kwota zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację chorego Patryka.
- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego spotkania. Bez waszego wsparcia ten mecz by się nie odbył - mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, do której uczęszcza Patryk, Beata Zawadka. Pani dyrektor na ręce trenerów obu klubów przekazała też pamiątkowe antyramy, wykonane przez uczniów szkoły.
- Serce rośnie patrząc na tak wiele osób na hali wszystkim serdecznie dziękuję - mówiła wzruszona mama Patryka, Anna Kozłowska.

Znicz Basket Pruszków - Polpharma Starogard Gdański 66:89 (10:15, 26:26, 13:21, 17:27)

Znicz Basket: Czubek 23, Misiewicz 10, Bonarek 7, Matuszewski 7, Szumełda-Krzycki 6, Szymański 6, Czujkowski 4, Fijałkowski 3, Curyl 0, Osiakowski 0, Czosnowski 0, Potraski 0.
Polpharma: Arabas 20, Hicks 14, Simmons 12, Nowakowski 8, Hazzard 7, Dąbrowski 7, Śnieg 7, Wall 6, Metelski 6, Paul 2.


Polecamy