Podsumowanie weekendu [2]

Zapraszamy do krótkiego opisu poczynań mazowieckich drużyn w rozgrywkach Centralnych PZKosz.

TBL
PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom 78:59

O zwycięstwie Mistrzów Polski przesądziła czwarta kwarta wygrana 23:6. Po stronie Rosy najlepiej zaprezentował się środkowy John Turek - 13 punktów i 5 zbiórek

TBLK

Ślęza Wrocław - MKK Siedlce 72:65

W wyrównanym meczu dwóch beniaminków lepsza okazała się drużyna z Wrocławia. Najskuteczniejsza dla MKK Amy Betsy Jaeschke zdobyła 14 punktów

1LM
Znicz Basket Pruszków - ACK UTH Rosa Radom 82-81

W pierwszoligowych derbach mazowsza lepszy okazał się gospodarz. Na 14 sekund przed końcem meczu Paweł Hybiak wyprowadził pruszkowian na jednopunktowe prowadzenie. W końcówce meczu rezerwy Rosy Radom nie zdołały oddać rzutu do kosza. Najskuteczniejszy dla Znicza Basket - Adam Kaczmarzyk 26pkt/10zb dla ACK UTH Rosy - Łukasz Bonarek 21pkt/6zb.

AZS Politechnika Poznań - Legia Warszawa 60:76

Legia Warszawa na wyjeździe bez problemów pokonała Poznańską Politechnikę, wygrywając wszystkie cztery kwarty. Najskuteczniejszy - Arek Kobus 22pkt/7zb

SKK Siedlce - GTK Gliwice 78:74

Po raz pierwszy w aktualnym sezonie zwyciężyli koszykarze SKK Siedlce. Najskuteczniejszy Rafał Sobiło 22pkt.

1LK
AZS Uniwersytet Warszawski - KKS Olsztyn 87:72

W meczu na szczycie grupy A pierwszej ligi kobiet lepszy okazał się AZS Uniwersytet Warszawski, który dzięki świetnej trzeciej kwarcie pokonał dotychczasowego lidera KKS Olsztyn. 27 punktów i 9 zbiórek zdobyła Monika Radomska.

Mon-Pol Płock - SKK Polonia Warszawa 70:73

W bardzo ciekawym i wyrównanym pojedynku derbowym lepsza okazała się Polonia Warszawa. Niedzielna porażka była pierwszą przegraną płocczanek na własnym parkiecie. SKK Polonia Warszawa wygrała po raz pierwszy na wyjeździe. Najwięcej punktów dla SKK : Natalia Małaszewska - 28, dla Mon-Pol: Justyna Pytlarczyk - 22.

2LM
W drugiej lidze mężczyzn przegrały 3 mazowieckie drużyny. W tabeli strzelców prowadzi Michał Wojtyński (Sokół Ostrów Mazowiecka) 26,6 pkt/mecz przed Arkiem Łęczyckim (KS Piaseczno) 21,4 pkt/mecz

ŁKS SMS MG13 Łódź - Polonia Warszawa 70:60
KS Piaseczno - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 80:83
Sokół Ostrów Mazowiecka - TS Wisła Kraków 66:76