Podsumowanie występów naszych drużyn [3]

Zapraszamy do krótkiego opisu poczynań mazowieckich drużyn w rozgrywkach Centralnych PZKosz.

TBL

Rosa Radom - Wikana Start Lublin 75:50
O wyniku meczu przesądziła seria 26 do 0 dla radomian, na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Najskuteczniejszy: Michał Sokołowski 18 punktów.

TBLK

MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 65:82
Beniaminek z Siedlec gładko uległ Artego Bydgoszcz. Dla MKK najskuteczniejsza była Ganna Zarycka, która zdobyła 16 punktów i 6 zbiórek.

1LM

Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 69:80
Grająca bez Cezarego Trybańskiego i Grzegorza Malewskiego Legia nie sprostała liderowi pierwszej ligi. Na dodatek w trakcie meczu kontuzji doznał Damian Cechniak. Najskuteczniejszy: Arek Kobus 16 punktów.

ACK UTH Rosa Radom - Zagłębie Sosnowiec 103:85
Młoda drużyna z Radomia bez problemów uporała się z Zagłębiem, a świetne zawody zagrali Daniel Szymkiewicz (20 pkt) i Łukasz Bonarek (19 pkt).

Astoria Bydgoszcz - SKK Siedlce 78:88
Dzięki dobrej grze na przełomie 2 i 3 ćwiartki siedlczanie pokonali Astorię. Najwięcej punktów zdobył Kamil Michalski (23pkt) a double-double dołożył Kamil Gawrzydek (10pkt, 14 zbiórek).

MKS Znicz Basket Pruszków - Miasto Szkła Krosno 66:78
Wyraźnie przegrana ostatnia kwarta (9-25) przesądziła o porażce pruszkowskiego Znicza Basket. Najwięcej punktów dla pruszkowian zdobył Damian Tokarski - 15.

2LM

MKS Polonia Warszawa - KS Piaseczno 75:54
Pierwsze zwycięstwo w sezonie dla warszawskiej Polonii. Liderem w derbach okazał się by Adrian Kordalski 24 punkty.

Stalma AZS UMCS Lublin - Sokół Ostrów Mazowiecka 91:77

1LK

W pierwszej lidze koszykówki kobiet rozegrano w ostatnich dniach 2 kolejki.

AZS UW
Uniwersytet Warszawski rozegrał aż 3 mecze i wygrał wszystkie, z bilansem 8-1 akademiczki są na pierwszym miejscu grupy A.
AZS Uniwersytet Gdański - AZS Uniwersytet Warszawski 45:62
AZS Uniwersytet Warszawski - VBW Gdynia 60:53
KKS Olsztyn - AZS Uniwersytet Warszawski 74:84

SMS PZKosz Łomianki
Wicelider z Łomianek wysoko wygrał oba mecze w tym tygodniu.
SMS PZKosz Łomianki - AZS UMCS II Lublin 94:44
SKK Polonia Warszawa - SMS PZKosz Łomianki 61:81

Mon-Pol Płock
Płocczanki wygrały u siebie bez większych problemów z KKS Olsztyn i uległy po dogrywce w Lublinie drużynie AZS UMCS II Lublin.
Mon-Pol Płock - KKS Olsztyn 75:57
AZS UMCS II Lublin - Mon-Pol Płock 68:60

SKK Polonia Warszawa
Po udanym poprzednim tygodniu (zwycięstwa w 1LK, 2LK i rozgrywkach u22K) tym razem beniaminek z Warszawy doznał dwóch porażek.
Grot Decorex Pabianice - SKK Polonia Warszawa 68:54