Odsłon: 198

Administrator WOZKosz WM

Energa Basket mistrzem U11

Energa Basket Warszawa najlepszym zespołem w cyklu U11M

Dla podopiecznych Axela Olesiewicza 13 mecz w sezonie okazał się zdecydowanie szczęśliwy. Dał drużynie chłopców rocznik 2013 i młodsi złoty medal Mistrzostw Mazowsza.
Z rozgrywkach drużyna wygrała wszystkie 11 meczów. W półfinale pokonała MKS Grójec, a w finale MKS Pruszków.
Drugi mecz półfinałowy obfitował w duże emocje. Drużyny MKS Pruszków i Akademia Młodych Dzików podzieliły się zwycięstwami w sezonie. W decydującym meczu lepsi okazali się podopieczni Janusza Pakuły, którzy wygrali 85-80.
W meczu o brązowy medal zawodnicy Olka Kajki zgotowali swoim kibicom kolejny thriller. Pod koniec drugiej kwarty wygrywali już z MKS Grójec 47-21. Jednak zawodnicy Irka Juraszewskiego pokazali ogromne serce i wolę walki i w połowie czwartej kwarty wyszli na prowadzenie 74-71. Jednak ostatnie 5 minut to już dominacja Dzików, którzy ostatecznie wygrali 89-82.