09.05.2017

Odsłon: 257

Michał Gbur

Pierwsze miejsce Ostrołęki i Grójca

MUKS Unia Basket rywalizowała na V Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt i Chłopców ?Łomża Cup 2017". Zawodniczki z Ostrołęki zajęły pierwsze miejsce pokonując w finale zespół gospodarzy GUKS Olimpijczyk Łomża. Trzecie miejsce dla UKS 4 Ursus.

Osiem czołowych drużyn z Polski rywalizowało przez trzy dni w Grójcu podczas II PARKIETOWO ROYAL APPLE CUP organizowanym dla chłopców z rocznka 2006. Puchar pozostał w Grójcu.

Szczegóły w rozwinięciu.

W miniony weekend koszykarki MUKS Unii Basket Ostrołęka rywalizowały na V Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt i Chłopców ?Łomża Cup 2017". Do zmagań o Puchar Prezydenta Miasta Łomży przystąpiło w sumie 16 zespołów z kraju: 10 zespołów dziewcząt i 6 chłopców. Zawodniczki z Ostrołęki zajęły pierwsze miejsce w zawodach pokonując w finale zespół gospodarzy GUKS Olimpijczyk Łomża. Trzecie miejsce w kategorii kobiet zajął kolejny zespół z Mazowsza: UKS 4 Ursus Warszawa. Impreza stała na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Od piątku 5.05 do niedzieli 7.05 osiem czołowych zespołów z Polski w roczniku 2006 rywalizowało w Grójcu o wielki puchar PARKIETOWO ROYAL APPLE CUP. Turniej otworzył vice prezes PZKosz - Zdzisław Kassyk. Na trybunach i ławkach trenerskich wiele znanych postaci. Poseł ziemi radomskiej - Marek Suski, Mistrzyni Europy i vice prezes WOZKosz - Katarzyna Dulnik, trener Zastalu Zielona Góra, z którym zdobył Mistrzostwo Polski - Mihailo Uvalin, trener kadry polski U-14 Tomasz Chwiałkowski, władze miejskie i powiatowe. Była sportowa rywalizacja na najwyższym polskim poziomie, była oprawa i konkursy jak w NBA, było mnóstwo słodyczy dla dzieciaków, od sponsorów ROYAL APPLE, PEPSI COLI, FERRERO, BMB...dzieciaki szczęśliwe i uśmiechnięte.