Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

PROTOKÓŁ CZAS GRY BOISKO TABLICE

 

Pytanie nr 1. Gdzie znajdę instrukcje obsługi tablic i listę hal sportowych wraz z zamontowanymi na nich tablicami??

ODP.

Instrucje obsługi najpopularniejszych tablic i listę hal sportowych z tablicami można znaleźć TUTAJ.

 

Pytanie nr 2. Jeżeli rozgrywany jest mecz pasarelą (U11 – U14), to na których tablicach nie ma możliwości zmiany czasu części gry z 5 minut na 10 minut i trzeba zrestartować tablicę?

ODP.

Na pewno są to tablice 3D Sport Junior oraz TAB 905F, przy czym może to nie być zamknięta lista i mogą występować jeszcze inne tablice nie umożliwiające zmiany czasu gry kwart między kwartami, z pozostawieniem wyświetlonego wyniku meczu. 

 

Pytanie nr 3. Jak na tablicy 3D Sport wpisać faul drużynowy w danej kwarcie?

ODP.

Niezależnie czy tablica 3Dsport posiada możliwość wprowadzenia numerów zawodników, lub jest to uproszczona wersja nie posiadając takiej możliwości, należy za każdym razem wybrać indywidualny numer zawodnika z danej drużyny i przypisać mu faul osobisty. Konsola potraktuje to także jako faul drużyny i wyświetli odpowiednią wartość na tablicy. W przypadku uproszczonej wersji tablicy, dostępnymi numerami zawodników są numery do 4 do 15.

 

Pytanie nr 4. O jakich czynnościach należy pamiętać przy wyświetleniu nowej części gry przy użyciu tablicy i pilota MK K&G 905?

ODP.

Wybranie kolejnej nowej części gry na pilocie MK K&G 905 nie zeruje fauli drużynowych, ale za to usuwa zaznaczone, wykorzystanie czasy wzięte przez trenerów. A zatem przed rozpoczęciem nowej części gry należy wyzerować faule drużynowe (funkcja COFNIJ + FAUL), oraz w przypadku rozpoczęcia 2 lub 4 kwarty należy sprawdzić czy w pierwszej lub w trzeciej kwarcie były brane przez trenerów przerwy na żądanie i jeżeli tak było, to odpowiednio zaznaczyć tę informację na tablicy. 

 

Pytanie nr 5. Jak na konsoli CA 70 rozpocząć odmierzanie przerwy na żądanie wziętej przez jednego z trenerów?

ODP.

Najprostrzym sposobem jest wciśnięcie przycisku „Czas trenera” na dedykowanym pilocie. Jeżeli nie ma w wyposażeniu takiego pilota i jest udostępniona tylko główna konsola to odmierzanie 60 sekund przerwy na żądanie można wywołać wciskając kombinację przycisków E+B.. 

Decathlon Mazowsze Molten
Obraz