Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

PROTOKÓŁ CZAS GRY BOISKO TABLICE

Pytanie nr 1. Kiedy rozpocząć liczenie czasu meczu przy podrzucie sędziowskim na początku meczu?

ODP.

Liczenie czasu gry należy rozpocząć w momencie legalnego zbicia przez jednego ze skaczących zawodników.

Pytanie nr 2. Czy jeżeli w czasie podrzutu został popełniony błąd przez sędziego przy podrzucie i należy powtórzyć podrzut to czy ponownie ustawiamy 10 minut?

ODP.

TAK. Podrzut należy powtórzyć, a czas pierwszej kwarty ponownie ustawić na 10 minut.

Pytanie nr 3. Kiedy włączyć czas gry po wykonaniu ostatniego, niecelnego rzutu wolnego?

ODP.

Czas gry należy włączyć w momencie dotknięcia piłki przez któregokolwiek z zawodników przebywających na boisku.

Pytanie nr 4. Kiedy zastopować czas gry po zdobytym koszu z gry?

ODP.

Czas gry zatrzymujemy po zdobytym koszu z gry w ostatnich 2 minutach 4. kwarty i każdej z dogrywek.

Pytanie nr 5. Kiedy należy uruchomić sygnał dźwiękowy informujący o zbliżającym się końcu przerwy między 1 i 2 oraz 3 i 4 kwartą?

ODP.

Sygnał dźwiękowy informujący o zbliżającym się końcu przerwy  między 1 i 2 oraz 3 i 4 kwartą pownien zostać uruchomiony w po upływie 1:30 min.